Monday 25 September 2017

Нелінійний відеомонтаж

Зміст курсу

Тема 1. Знайомство з системою. Вивчення основ інтерфейсу програми і базових принципів її роботи.

Основи монтажу: формати зйомки і зберігання цифрових відеоматеріалів, методи цифрової компресії, носії і засоби доставки/воспроїзведенія відеоматеріалів. Створення проекту у форматі DV PAL, короткий огляд інших форматів. Інтерфейс програми, принципи організації роботи, перемикання режимів інтерфейсу, відновлення інтерфейсу в стандартний стан, підключення і ефективне вживання другого монітора. Робота з вікном проекту: імпорт вихідних матеріалів, їх перегляд і організація. Робота з вікном робочого монітора: різні варіанти перегляд вихідних матеріалів, способи перемотування і пошуку необхідних фрагментів відео, установка крапок почала і кінця кліпу. Робота з вікном таймлайна: установка кліпів з робочого монітора, зміна їх черговості, підгонка довжини, видалення непотрібних кліпів. Установка ефектів переходу між кліпами (транзішенов), управління их довжиною і положенням. Вікно управління ефектами: точне управління переходами, налаштування їх параметрів.

Тема 2. Робимо перший фільм. Освоєння процесу монтажу на прикладі простого проекту.

Імпорт в проект аудіо/ відео матеріалів, відеоматеріалів з прозорим фоном, нерухомих зображень. Монтаж фільму із застосуванням різних способів установки і підгонки кліпів у таймлайні. Установка стандартних і додаткових переходів. Управління параметрами ефектів переходу. Додавання у фільм готових титрів з прозорим фоном. Додавання у фільм готових статичних зображень з прозорим фоном. Установка фонової музики і управління загальною гучністю звукових доріжок через вікно аудіо мікшера.

Тема 3. Методи створення титрів і накладення відеоефектів. Виведення фільму у формат Mpeg2.

Додавання у фільм монтажних ефектів (корекція кольору, трансформація кадру), управління ефектами через вікно контролю ефектів. Створення і розташування в кадрі простих призначених для користувача титрів. Накладення в кадрі нерухомих фотографій, ілюстрацій, логотипів. Створення ефекту «картинка в картинці» Фінальний прорахунок (рендерінг) проекту. Установка активного відрізання проекту. Можливість  відключення прорахунку. Експорт проекту у формат Mpeg2 -прямий експорт фільму на DVD диск.

Тема 4. Створення і анімація титрів. Вивчення штатного титрувальника і різних способів анімації титрів. Вивчення вікна титрувальника. Створення титрів через вікно титрувальника. Додавання в титри елементів графічного оформлення (рамки, логотипи) через файли з прозорим фоном. Анімація титрів за допомогою ефектів переходу. Анімація титрів за допомогою тітровальщика: ефекти рядка, що біжить, і барабана. Основи анімація титрів за допомогою ефектів прозорості і руху (opacity і motion). Практична робота по оформленню трейлера для фільму. Експорт проекту у формати високого стискування Wmv/h.264.

Тема 5. Захват/копіювання отриманих матеріалів з різних відеокамер. Складні прийоми відеомонтажу. Способи копіювання відеофайлів з камер Hdd/dvd-r (камери на жорсткому діське/ DVD дисках). Техніка захвату відеоматеріалів з камер minidv (камери на стрічковій міні-касеті). Вивчення панелі інструментів відеомонтажа. Раді з вживання інструментів на практиці в різних робочих ситуаціях. Вивчення вікна монітора точної підгонки стиковок. Детальне вивчення ефектів прозорості і руху і їх анімації. Практична робота по вживанню вивчених інструментів і ефектів.

Тема 6. Способи управління гучністю звуку, накладення звукових ефектів, запис звуку з мікрофону. Імпорт в проект звуку в різних форматах. Розміщення відеоматеріалів на таймлайні із звуком і без нього. Від’єднання звуку від відеоряду в таймлайні. Синхронізація звуку і відео. Методи управління гучністю і балансом звуку в таймлайні та в аудіомікшері. Вживання аудіо-ефектів і їх налаштування. Запис звуку з мікрофону, ефект «голосу за кадром». Практична робота з «озвучення» фільму.

Тема 7. Комплексний монтаж – робота з великими проектами. Імпорт до проекту матеріалів в окремі теки, правильна організація структури вікна проекту, що дозволяє ефективно працювати з великими обсягами вихідних матеріалів. Можливість створення відразу декілька таймлайнов (сиквенций). Переваги такого підходу. Можливість вставки одного таймлайна (сиквенциі) в іншій таймлайн як кліп. Збірка багатошарових композицій. Збірка слайд-шоу. Створення багатошарових складок з відео, фотографіями, титрами.

Тема 8. Висновки. Створення Dvd/blu-ray дисків. Створення ефекту стоп-кадру. Створення ефекту «розтягання» часу. Призначення і анімація відеоефектів. Копіювання ефектів і налаштувань між кліпами. Підготовка до експорту Dvd/blu-ray диска. Розмітка глав DVD- диска за допомогою маркерів.

Інформація про курс

Ідентифікатор: NLVE
Кількість годин: 36 (академічних)
Кількість занять: 18