»
Розклад уроків старшої школи
на 2018-2019 н.р.
«

Корпоративний фільм школи


Можна довго сперечатися про те якою повинна бути сучасна освіта України – гуманітарно спрямова або технічна, точна чи природнича… Ми не сперечаємось! Ми твердо знаємо, що інформаційні технології – це невід’ємна частина сучасного життя.

Запрошуємо до співпраці!

Профіль

ШКОЛА

Статус: спеціалізована
Профіль: інформатика
Тип: середня загальноосвітня школа
Освітній рівень: І-ІІІ ступінь
Власність: муніціпальна
Ємність: 700 учнів
Склад: 70 педагогічних працівників

Державні шкіл як і раніше більше, ніж приватних. На жаль, орієнтуватися в них стає все складнішим і складнішим, адже серед них не так багато залишилося шкіл, які погодяться з назвою “звичайна”. Досить чіткий поділ шкіл за спеціалізацією, який був п‘ять-десять років тому, перетворився на хаос імен і назв. 

Обираючи учбовий заклад, слід орієнтуватися не стільки на його назву, скільки на його статус і авторитет.

Школи з поглибленим вивченням іноземної мови

Мови (вірніше, практично одна мова – англійська) перетворилися з розкошів у необхідність. У зв‘язку з цим навчити їй тепер обіцяють не лише в мовних, таких, що були “спец”, але буквально в кожній другій школі. І лише деякі щиро кажуть, що мова не їх спеціалізація, що з педагогами проблема, текучість кадрів заїла і інше. 

Дійсно, в багатьох школах з деяких пір перейшли на вивчення мови з першого класу, але кількість, як відомо, не завжди переходить в якість. Тому, якщо хороше знання мови бачиться вам запорукою майбутнього успіху, варто звернути увагу на ті самі колишні спецшколи, але попереджаємо відразу, конкурс в них як в інститут, 3-7 чоловік на місце. 

“Французькі” шкіл традиційно менше, не говорячи вже про “німецьких”. Але з традиціями, рівнем знання мови і знаменитими випускниками у них теж все гаразд. Більшість має старовинні контакти з школами і організаціями за кордоном, так що учні можуть розраховувати на поїздки і стажування за кордоном. Член международной асоціації європейських ліцеїв Horizon. Краща “німецька” школа – гімназія при Гете-институте. 

Варто звернути увагу і на державні ліцеї і гімназії, в багатьох з яких іноземні мови викладаються на дуже високому рівні, у тому числі і рідкі. 

Фізико-математичні

Не дивлячись на тяжке положення інженерів і науковців, розумні хлопчики (та і дівчатка загалом теж) з схильністю до точних і природних наук нікуди не зникли. Саме для них продовжують функціонувати математичні, фізико-математичні і тому подібне школи. 

Математика не іноземна мова, з п‘яти років глибоко в неї занурюватися не обов‘язково. Тому фізико-математична і химико-биологическая спеціалізації з‘являються зазвичай в старших класах, тоді ж йде активний набір учнів. Вірніше сказати, не набір, а відбір. 

Пройті співбесіду і скласти іспити в старші класи – це вже хороший показник. Не дивлячись на особливе відношення до математики (або хімії і біології -в залежності від спеціалізації), в школах паралельно існують загальноосвітні, а інколи і гуманітарні класи.

Гуманітарні

Якщо математиків у нас ростили завжди, то гуманітарний напрям увійшов до моди кілька років тому. Батьки захоплено віддавали дітей в школи, які обіцяли прояснити їх в області логіки, риторики, латині, художньої культури, правознавства і інш. Але при виборі школи з поглибленим вивченням гуманітарних дисциплін треба бути обережним: вони вельми схильні до великої кількості приємних, але по суті даремних предметів, які відволікатимуть сили від головного (літератури, історії, мови). У школах почали працювати з програмою міжнародного бакалавріата, що дозволить випускникам разом із звичайним отримати атестат міжнародного зразка і полегшить їх вступ до західних вузів.

Рідкіcні спеціалізації

Ще пару років назад школи з юридичною і економічною спеціалізацією можна було назвати модними, проте за цей час ринок сповна наситився юристами і економістами. Проте, кількість тих, що бажають ними стати як і раніше велике, і випускники престижних вузів як і раніше в ціні. Окрім поглибленого вивчення математики, мови, інформатики ці школи пропонують діловодство, бухоблік, політологію, основи економіки, психологію, правознавство і тому подібне. Відносно нової можна назвати спеціалізацію шкіл на екології.

Художньо-естетичні

Призначення шкіл з “поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу” може бути разним. Багато хто віддає туди свого дитяти, бажаючи, аби йому не було нудно і аби паралельно із здобуванням освіти він ще і творчо розвинувся. Хоча найчастіше в ці школи поступають діти, чиї здібності досить вочевидь вказують на майбутню спеціальність. 

І якщо в перші класи цих шкіл шанс поступити є у багатьох, то умови прийому для старшокласників ускладнюються: їм доведеться доводити свої здібності вибраної області. 

Школи прекрасно відомі у відповідних вузах, спеціальність в них ведуть частенько вузівські викладачі, які вже в школі придивляються до здібних учнів. Творча школа, як і творчий вуз, – це деякі збори “братів по розуму”, де і учні, і викладачі говорять на одній мові, це можливість “понюхати” професію, пожити нею.

Автор: Юлія Пешкова  [http://edu.rin.ru]


comments powered by HyperComments