Станіслав Погоржельський

Біографічна довідка

Погоржельський Станіслав Янович народився 14 жовтня 1996 року в Києві. З 1 по 6 клас навчався в гімназії-інтернат №13. З 6 класу навчається в спеціалізованій школі № 52. У 6 класі здобув І місце на районній олімпіаді з історії. У 7 класі здобув ІІ місце у районній олімпіаді з історії, а у 8 – ІІІ місце у районній олімпіаді з історії і І місце на районному етапі МАН з історії. У 9 класі зайняв ІІІ місце по олімпіаді з історії, ІІ місце на районному етапі і І місце на міському етапі МАН з історії.

Протягом дев’яти років навчається в шкільному консультаційному пункті при посольстві Республіка Польща в Україні, де навчається у 9 класі. Також, слід зазначити, що він пише вірші, один з яких був опублікований у польському виданні “Krynica”. До його захоплень можна віднести військово-історичну реконструкцію одягу польської шляхти XVII століття.

До його хоббі належать їзда верхи на коні та фехтування на шаблях. Починаючи з 2004 року є учасником військово-історичних фестивалів на території України та Польщі. У 2008 році став переможцем військово-історичного фестивалю з реконструкторського фехтування у м. Яновець (Польща).

Інформація про дослідження МАН

Погоржельський Станіслав Янович, учень 9-В класу, 10.02.2012 захищав науково-дослідницьку роботу під назвою “Аналіз та класифікація шабель, знайдених під Берестечком”. Об’єктом роботи є шаблі періоду 1648-1654 років, предметом-шаблі знайдені під Берестечком. У даний час ми маємо дуже мало відомостей про холодне озброєння ворогуючих сторін у великій битві. Шаблі, знайдені під Берестечком, є майже єдиними взірцями холодної зброї, віднайденими шляхом археологічних розкопок.

І.К.Свешніков, відомий український археолог, знайшов під Берестечком певну кількість шабель, які класифікував у своїй кнізі “Битва під Берестечком”. На жаль деякі зразки шабель були класифіковані не точно та мали певні вади. Автор науково-дослідницької роботи ставить за мету виправити ці неточності.