Самоврядування

Звіт про роботу шкільного самоврядування

Учнівське самоврядування – добровільна організація учнів навчального закладу, яка забезпечує право і надає можливість в межах Статуту здійснювати регулювання і управління справами, які належать до їхньої компетенції та в інтересах учнів навчального закладу.

Учнівське самоврядування здійснює свою діяльність у співробітництві з адміністрацією та колективом вчителів, а також з батьківським комітетом.

Учнівське самоврядування, колектив учителів та батьківський комітет складають разом так званий “трикутник”. Всі сторони цього трикутника, – вчителі, батьки, учні, – зацікавлені в тому, щоб діти успішно закінчили навчальний заклад.

Не плутайте учнівське самоврядування з самоврядуванням шкільним. Шкільне самоврядування включає педагогічну раду (раду вчителів), раду батьківську та власне учнівське самоврядування.

Школа – маленька держава-республіка. Її громадяни – учні, батьки, вчителі, а отже, за визначенням, вони є рівними в своїх правах. Батьки та вчителі – дорослі. Вони добре знають чи мають знати свої права, навіть вміють їх захищати. Учні – неповнолітні. Значна частина з них своїх прав не знає, не вміє їх захистити. Деякі вчителі та окремі представники адміністрації, а також частина батьків користуються своїми перевагами дорослих і порушують невід’ємні права дітей.

Частина вчителів погано вчить, висловлює неповагу до учнів, несправедливо оцінює їхні знання, в окремих школах просто нецікаво вчитися та відпочивати. Буває, що й батьки не забезпечують всіх можливостей для того, щоб допомогти власній дитині отримати достатню та необхідну освіту.

Це, однак, не означає, що всі вчителі і всі батьки такі. Більшість з них усвідомлює свою відповідальність за долю тих, хто від них залежить.

Щоб забезпечити реалізацію своїх прав, учні в навчальному закладі можуть створити свою організацію, яку називають “учнівське самоврядування”. Саме ця організація має допомогти вам у організації шкільного життя. Але організувати цікаве та ефективне шкільне життя можна тільки за умови налагодження взаємодії між всіма трьома сторонами “трикутника”: учнівським самоврядуванням, вчителями, батьками.

АННА МЄДВЄДЄВА – ЛІДЕР САМОВРЯДУВАННЯ СОЛОМ’ЯНКИ!

3 квітня 2014 року відбулися вибори голови учнівського самоврядування Солом’янського району м.Києва. Серед кандидатів були найактивніші лідери нашого району. Боротьба була чесною та цікавою для виборців. Кандидати познайомили колегію виборців з власними передвиборчими програмами, презентували власний досвід з організації самоврядування на рівні шкіл. Усі бажаючі могли ставити запитання кожному кандидату щодо бачення ними майбутнього нашого району.
Після оголошення своїх програм, між кандидатами були влаштовані дебати. Шляхом прямого таємного голосування було обрано президента РРС “Лідер”. Після підрахунку голосів усі в залі сиділи затамувавши подих в очікуванні результатів. І ось настла довгоочікувана мить. Президентом РРС “Лідер” стала… Анна Мєдвєдєва, представник нашої школи! Вітаємо нового президента!

Голова передвиборчого штабу А.Мєдвєдєвої, Максим Морщук