на 2018-2019 н.р.

Saturday 18 August 2018

Ренді Брезнік прилетів до України, щоб надихнути маленьких українців досягати мрії. 15 березня у столиці, в Американському будинку відбулася зустріч з американським астронавтом. Зустріч проходила у форматі питань і відповідей. Крім того, Брезник провів презентацію для гостей. За плечима Ренді Брезника два космічні польоти: один у рамках програми “Спейс Шатл”, а другий – як члена екіпажа корабля “Союз” та екіпажа МКС. Під час перебування на орбіті він здійснив декілька виходів у відкритий космос, а також став другим астронавтом після Леоніда Каденюка, який розгорнув прапор України на орбіті.

“Я хочу сказати молодим людям, що єдине обмеження, яке ви маєте – те, яке ви самі на себе наклали. Кажіть просто – я можу це зробити. Багато людей у світі досягли чогось, тому що в своїх головах вирішили, що вони дійсно цього хочуть”, – сказав американець під час розмови з молоддю.

Вихованці учителя фізики та астрономії Світлани Тернавської зустрілися з відомим американським астронавтом.

Синьо-жовтий стяг у космосі

16 березня Рендольф Брезнік приїхав до Житомира, аби передати музею космонавтики імені Корольова прапор України, який він розгортав у космосі. Десять років тому Ренді з дружиною усиновили хлопчика з Дніпропетровська, і з того часу астронавт відчуває зв’язок із Україною. Саме тому він взяв у космічний політ синьо-жовтий прапор. “Це – мій знак подяки Україні за те, що подарувала мені сина”, – наголосив астронавт, даруючи стяг музею. Шлях до мрії “Коли я був малим, те, що ви бачите у фільмі, – було моєю мрією. Першим кроком до її здійснення було навчання на льотчика. Я став пілотом військового літака. Потім – льотчиком-випробувачем. Я літав на багатьох літаках, але жоден з них, на жаль, не міг долетіти до моєї мрії – космосу. І, врешті у 2009 році, я здійснив свою дитячу мрію – полетів у космос”, – розповідає полковник Брезнік під час демонстрації фільму про його польоти у космос. “Після першого польоту я став інструктором – ми вчили людей призвичаюватися до незвичного середовища, адже в космосі все не так, як на Землі. Ми жили у печері на Сардінії, там чудово. Але це не схоже ні на що, що я бачив раніше. Потім тренувались у басейні, в якому розміщено макет Міжнародної космічної станції. Ми годинами відпрацьовували свої рухи до автоматизму, вчились спілкуватись під водою, імітуючи роботу у космосі”, – додає астронавт.

Піца в космосі та уроки фізики

Розповідаючи про себе, Ренді показав присутнім фільм про польоти у космос, життя на МКС. На екрані – підготовка астронавтів, ракети, стартовий майданчик. Деталі, котрі не побачиш у широкому доступі. Зокрема – як працює космічний туалет, як дивляться кіно на космічній станції, прив’язавши себе до стіни, аби не літати кораблем. А ще – розповідь про наукові експерименти, наочна демонстрація законів Ньютона для шкільних уроків фізики. Не залишився без уваги і побут астронавтів – сон, відпочинок, їжа. Ренді демонструє, як вони готували “літаючу піцу” на орбіті, вирощували зелений салат тощо. Про Землю “Коли дивишся з відстані кількасот миль на нашу планету, розумієш цінність Землі, її вразливість. Це розуміння особливо гостро приходить тоді, коли відриваєшся від неї”, – ділиться астронавт.

Найкраще хобі у космосі – фотографія.

З космосу виходять неймовірно чудові знімки: заходи і сходи Сонця, великі пожежі, вулкани, льодовики. Особливо грандіозне видовище – грози. Блискавки з космосу – то щось фантастичне”, – говорить полковник Брезнік.

Як сплять астронавти

“В космосі у нас немає ні ліжок, ні подушок. У нас є спальні мішки, які ми кріпимо до стіни, щоб не літати і не наражатися уві сні на інші предмети. Спати в невагомості – дуже комфортне відчуття – ніби плаваєш. Це навіть краще, ніж спати на Землі. Коли я спав в космосі, я взагалі не прокидався, поки не задзвонить будильник. Проспавши 5-6 годин, я відчував себе краще, ніж якби спав стільки ж на Землі”.