Thursday 14 December 2017

v id="_mcePaste" style="position: absolute; left: -10000px; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow-x: hidden; overflow-y: hidden;">Олімпіаду з російської мови для 10-11-класників при МДУ проводять вже в 7-й раз. Цього року позмагатися в знанні «великого і могутнього» приїхали хлопці з 11 країн СНД і Балтії. Що цікаво, всі 7 представників української команди виявилися донечанами.

Випробування проходили в 4 тури – російська письмова, усна, країнознавство, а на останньому етапі гуманітарії демонстрували свої таланти в ораторському мистецтві. Вероніка Яковенко, учениця 25-ї школи Краматорська, обійшла всіх суперників в усних вправах (вимова, наголос і т. д.).
– Чесно кажучи, я думала, що найкращі результати в мене будуть з листа. Я здала два твори, хоча потрібно було тільки одне – просто дуже швидко справилася з темою, стало нудно, написала другий. Але мені чомусь присудили перемогу в категорії «російський усний», – знизує плечима школярка.
За перше місце в Москві українці презентували ноутбук, а міська влада Краматорська, дізнавшись про досягнення Вероніки, подарували тритижневу путівку в настільки обговорюваний нині «Артек». На питання, чи поїде туди, Ніка засміялася:
– Мене взагалі важко чимось налякати! Загалом, якщо щось, буду стійко чинити опір!
До речі, один з можливих бонусів, які може отримати дівчинка, – позаконкурсний вступ до МГУ. Але виїжджати в Росію Вероніка не планує, а з майбутнім вузом поки не визначилася – вибирає між столицею, Харковом і Донецьком.